معرفی آزمون آیلتس IELTS

آیلتس، آزمون آیلتس IELTS

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

ریدینگ(reading):تکنیک های آزمون آیلتس

تکنیک های ریدینگ  آزمون آیلتس امروز میخواهیم تکنیک های ریدینگ آزمون آیلتس را برای افزایش نمره در قسمت ریدینگ  رو همراه شما بررسی کنیم. در ابتدای آزمون ریدینگ شروع به خواندن متن نکنید. فقط عنوان متن رو بخوانید. سپس به سراغ اولین سوال بروید. کلمات کلیدی موجود در سوالات رو زیرش خط بکشید. سپس به دنبال […]

نویسنده: ielts

تکنیک های ریدینگ  آزمون آیلتس

امروز میخواهیم تکنیک های ریدینگ آزمون آیلتس را برای افزایش نمره در قسمت ریدینگ  رو همراه شما بررسی کنیم.

 • در ابتدای آزمون ریدینگ شروع به خواندن متن نکنید.
 • فقط عنوان متن رو بخوانید.
 • سپس به سراغ اولین سوال بروید.
 • کلمات کلیدی موجود در سوالات رو زیرش خط بکشید.
 • سپس به دنبال این کلمات در متن بگردید. خیلی وقتا، به جای کلمات کلیدی مشخص شده در سوال، یک کلمه هم معنی (synonym) و یا یک عبارت هم معنی (paraphrase) رو در متن میبینید.
 • زیر کلمات کلیدی که در متن پیدا میکنید (خود کلمه کلیدی یا synonym یا paraphrase) خط بکشید. ( خط کشیدن زیر کلمات کلیدی باعث صرفه جویی شما در زمان میشه و همچنین تمرکز شما رو روی کلمات مهم و کلیدی بالا میبره).
 • وقتیکه کلمات کلیدی موجود در سوالات رو در متن ریدینگ رو پیدا کردید و زیرشون خط کشیدید، سپس اون قسمت از متن رو با دقت بالایی بخونید تا تمام جزئیات همون قسمت رو متوجه بشید.
 • سعی کنید تا جواب رو پیدا کنید.

ieltsmixieltsmix
تکنیک های ریدینگ آیلتس

سه نکته مهم :
 1. با سرعت معمولی متن ریدینگ رو بخونید (بالاترین سرعتی که متن رو میتونید بخونید و متوجه بشید).
 2. فقط و فقط برای اسامی خاص و یا اعداد از تکنیک اجمالی خوندن (skimming) و گشتن به دنبال لغات مشخص (scanning) استفاده کنید.
 3. در صورتیکه سوالی سخت به نظر رسید و گیج کننده بود، وقتتون رو هدر ندید و بلافاصله به سراغ سوال بعدی برید.

چگونه سوالات Summary Completion قسمت ریدینگ را پاسخ دهیم:

همانطور که میدانید در این نوع سوال باید جاهای خالی را با استفاده از کلمه های خود متن ریدینگ پرکنید.متنی که باید کامل خلاصه کنید خلاصه ای از متن ریدینگ اصلی و دربرگیرنده مطالب و ایده های کلی میباشد.

در پر کردن جاهای خالی خلاصه متن ریدینگ به نکات زیر دقت قرمایید:

 •  قبل از اینکه در متن اصلی ریدینگ بدنبال کلمات مناسب در جاهای خالی باشید سعی کنید کلمه را حدس بزنید و بعد برای اینکه از درست بودن کلمه اطمینان حاصل کنید به متن اصلی رید رجوع کنید.
 • همیشه جملات بعد از جای خالی را بخوانید و تنها به جملات قبل از آن اکتفا نکنید .
 • هنگامی که به منظور درک مفهوم کلی خلاصه متن ریدینگ را برای اولین بار میخوانید به جای خالی که رسیدید با خود بگویید”blank” و هرگز اجازه ندهید که جای خالی شما را متوقف کند!

 

آخرین مطالب و نوشته های مجله زبان

آیلتس تضمینی
۵ اسفند ۱۳۹۷

 آیلتس تضمینی ، آیلتس بدون آزمون ؟

 آیلتس تضمینی : امروزه افراد زیادی متقاضی شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی و دوره های آیلتس تضمینی هستند.از آنجایی که امروزه دانستن زبان انگلیسی و اخذ مدرک IELTS به یکی از شروط قطعی در مهاجرت تحصیلی و غیره بدل گشته است.   از این رو پیدا کردن یک آموزشگاه آیلتس خوب کار بسیار دشواری […]

ادامه...
 قیمت آزمون آیلتس
۳۰ بهمن ۱۳۹۷

قیمت آیلتس:آخرین قیمت آزمون آیلتس

مرجع رسمی قیمت آزمون آیلتس سازمان سنجش است تنها مرجع رسمی و قانونی که در ایران مجوز و حق فعالیت برای برگزاری قیمت آزمون آیلتس چه جنرال و چه آکادمیک را دارد سازمان سنجش است. قیمت قطعی هر آزمونی هم که قرار است برگزار شود توسط سازمان سنجش محاسبه شده و سپس اعلام میشود. بنابراین تا وقتی […]

ادامه...
ظزحی برای موسسات برگزار کننده آزمون آیلتس در مشهد
۳۰ بهمن ۱۳۹۷

آیلتس مشهد : موسسات برگزار کننده آزمون

مشهد دومین کلان شهر ایران به حساب می آید. طی سال های اخیر بسیاری از زبان آموزان در مشهد به دنبال آزمون آیلتس در مشهد به طور آزمایشی بودند و این آزمون طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و مشهد را پس از تهران تبدیل به دومین شهر پرمتقاضی برای آزمون آیلتس کرده است. با […]

ادامه...