معرفی آزمون آیلتس IELTS

آیلتس، آزمون آیلتس IELTS

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

لسنینگ (listening): تکنیک های آزمون آیلتس

لسنینگ (listening): دقایق اولیه زمانی که سوالات بخش لسنینگ در اختیار زبان اموزان گرامی قرار میگیرد حدود یک دقیقه برای اشنایی با نحوه پاسخ دادن به سوالات از بلندگو مثالی پخش میشود و زبان اموز موظف است به مثال در حال پخش توجه لازمه را داشته باشد. اما برای نتیجه گیری بهتر و سرعت بخشیدن […]

نویسنده: ielts

لسنینگ (listening):

  • دقایق اولیه

زمانی که سوالات بخش لسنینگ در اختیار زبان اموزان گرامی قرار میگیرد حدود یک دقیقه برای اشنایی با نحوه پاسخ دادن به سوالات از بلندگو مثالی پخش میشود و زبان اموز موظف است به مثال در حال پخش توجه لازمه را داشته باشد.

اما برای نتیجه گیری بهتر و سرعت بخشیدن به فرایند ازمون بهتر است از ابتدای زمانی که سوالات در اختیار زبان اموز قرار میگیرد به مرور سوالات ازمون پرداخته و توجه خود را متمرکز سوالات داده شده میکنند.

  • روشهای درک سوال لسنینگ

زبان اموز موظف است به تکنیک های تند خوانی سوال و درک سوال مسلط باشد زیرا درک سوال مهم تر از گوش دادن یا مرور سوالات ارائه شده در متن است.

  • به دنبال اطلاعات خواسته شده در سوال باشید

به عنوان مثال:ایا سوال یک عدد میخواهد؟ ایا به دنبال یک ادرس است؟ ایا به دنبال اسم خاصی میگردد؟

  • وقت خود را تلف نکنید

اگر هنگام گوش دادن پاسخ یک سوال را نمیدانستید به سراغ سوال های بعدی بروید و روی سوال های بعدی متمرکز شده و وقت خود را تلف نکنید.

  •      لغت هاي ناآشنا را با توجه به موضوع کلی متن ترجمه کنید

اگر در متن خوانده شده معنی کلمه ای را نمیدانستید معنی ان را  با توجه به  معنی کل متن پیدا کنید زیرا ممکن است در ازمون ایلتس به کلمات جدیدی برخورد کنید که ان هارا قبلا نشنیده اید.

  •   بدانيد كه سوال بعدي چيست

بدانيد كه سوال بعدي چيست كه از حالت طبیعی پاسخگویی  عقب نمانید و همانطور كه به گوینده گوش مي فرامیدهید منتظر پاسخ سوال بعدي نيز باشيد .اینکار باعث ارامش خاطر بیشتر شما شده و روند پاسخ گویی را ارتقا میدهد.

  •  خلاصه کردن

سوالهاي كه پشت سر هم آمده را مشخص کنید و آماده خلاصه نويسي يا نگه داري  داستان آن در ذهن باشيد.

  •   در سوالات چند گزينه اي فقط سوال ها را بخوانيد

سوالات چند گزينه اي كه جواب گزينه هاي آنها كوتاه است را مي توانيد سريع بخوانيد، ولي وقتي پاسخ ها  طولاني است خواندن تمامي پاسخ ها غير ممكن بوده و پاسخ ها مهم نيستند، مهم درك شما از سوال است .اگر مشغول  و سرگرم گزینه های سوال ها شويد احتمال دارد كه تمركزتان را به آنچه مي شنويد از دست بدهید.

در پایان از توجه شما تشکر میکنیم.

برای آگاهی از زمان برگزاری آزمون آیلتس میتوانید کلیک کنید.

آخرین مطالب و نوشته های مجله زبان

آیلتس تضمینی
۵ اسفند ۱۳۹۷

 آیلتس تضمینی ، آیلتس بدون آزمون ؟

 آیلتس تضمینی : امروزه افراد زیادی متقاضی شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی و دوره های آیلتس تضمینی هستند.از آنجایی که امروزه دانستن زبان انگلیسی و اخذ مدرک IELTS به یکی از شروط قطعی در مهاجرت تحصیلی و غیره بدل گشته است.   از این رو پیدا کردن یک آموزشگاه آیلتس خوب کار بسیار دشواری […]

ادامه...
 قیمت آزمون آیلتس
۳۰ بهمن ۱۳۹۷

قیمت آیلتس:آخرین قیمت آزمون آیلتس

مرجع رسمی قیمت آزمون آیلتس سازمان سنجش است تنها مرجع رسمی و قانونی که در ایران مجوز و حق فعالیت برای برگزاری قیمت آزمون آیلتس چه جنرال و چه آکادمیک را دارد سازمان سنجش است. قیمت قطعی هر آزمونی هم که قرار است برگزار شود توسط سازمان سنجش محاسبه شده و سپس اعلام میشود. بنابراین تا وقتی […]

ادامه...
ظزحی برای موسسات برگزار کننده آزمون آیلتس در مشهد
۳۰ بهمن ۱۳۹۷

آیلتس مشهد : موسسات برگزار کننده آزمون

مشهد دومین کلان شهر ایران به حساب می آید. طی سال های اخیر بسیاری از زبان آموزان در مشهد به دنبال آزمون آیلتس در مشهد به طور آزمایشی بودند و این آزمون طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و مشهد را پس از تهران تبدیل به دومین شهر پرمتقاضی برای آزمون آیلتس کرده است. با […]

ادامه...