معرفی آزمون آیلتس IELTS

آیلتس، آزمون آیلتس IELTS

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

سوالات آزمون آیلتس جنرال

در اینجا ابتدا برای شما زبان آموزان علاقه مند تفاوت آزمون آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک را شرح میدهیم. بعد...

IELTSmix Academy
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ دسته بندی: راهنمای آیلتس

در اینجا ابتدا برای شما زبان آموزان علاقه مند تفاوت آزمون آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک را شرح میدهیم. بعد از آن به بخش های مخلتف و انواع سوالات آزمون آیلتس جنرال میپردازیم.

امتحان IELTS در دو نوع Academic و General برگزار می شود. امتحان Academic مخصوص کسانی است که می خواهند در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند در حالیکه سوالات آزمون آیلتس جنرال General Training مخصوص کسانی است که می خواهند به یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا و یا نیوزلند مهاجرت کنند.

در امتحان IELTS، توانایی های Writing، Reading، Listening و Speaking در چهار قسمت جداگانه سنجیده می شوند. در حالیکه قسمت های Listening و Speaking برای داوطلبان Academic و  سولات آزمون آیلتس جنرالGeneral Training به روش کاملا مشابهی مورد ارزیابی قرار می گیرد، هر یک از این دو گروه سوالات جداگانه ای در قسمت های Reading و Writing دریافت می کنند.

متن های خواندن و نوشتن سوالات آزمون  آیلتس جنرال بسیار متنوع و جامع است و از روزنامه و رادیو و تلوزیون و اینترنت انتخاب می شود. ولی در آزمون آکادمیک ، این متن ها اختصاصا در زمینه های دانشگاهی و علمی است یعنی در عین حال که مشکل است ولی خیلی محدود تر است.

و اما سوالات آزمون آیلتس جنرال به این صورت تقسیم بندی می شود :

 • داوطلبان در این قسمت فقط در زمینه Reading و Writing امتحان می دهند ، به عبارتی دیگر ، از آن ها در زمینه مهارت های Listening و Speaking امتحان گرفته نمی شود.

 • تعداد سوالات آزمون آیلتس جنرال (general training ) 40تا می باشد. که این ۴۰ سوال به دو بخش سوال های reading و writing  تقسیم می شوند.

 • بخش reading سوالات آزمون آیلتس جنرال(General training reading): زمانی که به این قسمت اختصاص داده شده ۶۰ دقیقه است که داوطلب باید به ۴۰ سوال در طول این ۶۰ دقیقه پاسخ بدهد.

دفترچه حاوی متون که جمعاً ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود.

متون بکار رفته در دفترچه سوالات آزمون آیلتس جنرال از مجلات، جزوات، کتاب‌ها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آن‌ها خوانندگان غیر متخصص است.

 • بخش اول در مورد امور روزمره اجتماعی است.
 • بخش دوم در مورد جزوات آموزشی و احتیاجات رفاهی است.
 • بخش سوم شامل یک متن بلند با موضوعی عمومی است.

 

 

 • بخش writing سوالات آزمون آیلتس جنرال(General Training Writing): برای این قسمت از سوالات آزمون آیلتس جنرال هم ۶۰ دقیقه زمان در نظر گرفته شده که داوطلب باید در این مدت دو انشا بنویسد. در موضوع اول باید نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسد و در آن مسئله یا مشکلی را شرح دهد. نامه باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر نامه‌ای کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.

برای نوشتن نامه می‌توانید یکی از چهار نوع نامه زیر را انتخاب کرده و یک نامه فرضی بنویسید:

 1. Complaint / Request of Information Letter (شکایت نامه / نامه درخواست اطلاعات)
 2. Job Application Letter( نامه درخواست کار)
 3. Personal :etter (نامه شخصی)
 4. Formal Business Letter (نامه رسمی اداری)

در موضوع دوم  باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

مطالبی که در قسمت بالا مطالعه کردید توضیحات کاملی از سوالات ازمون آیلتس جنرال بود. امید است برای شما زبان آموز عزیز مفید بوده باشد. موفق باشید.

علاقمندان به شرکت در آزمون آیلتس و دوره های آمادگی آیلتس تضمینی و آیلتس در مشهد میتوانند کلیه سوالات خود را از طریق تلفن های تماس ۰۵۱۳۸۸۴۰۴۰۶ ۰۹۳۵۲۹۴۹۷۶۵ با مشاورین آکادمی آیلتس میکس به صورت کاملا رایگان مطرح نمایند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
آخرین مطالب و نوشته های مجله زبان

۲۳ شهریور ۱۳۹۸

آموزش گرامر زبان انگلیسی

آموزش گرامر زبان انگلیسی در موسسه آیلتس میکس

ادامه...
مراکز مجاز به برگزاری آزمون آیلتس در ایران
۱۶ مرداد ۱۳۹۸

مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران

راکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران تمامی موسسات زبانی که در حال برگزاری آزمون آیلتس می باشند باید مجوز برگزاری آزمون را از سازمان سنجش آموزش

ادامه...
افزاش هزینه ثبت نام آزمون آیلتس
۱۴ تیر ۱۳۹۸

افزایش هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس

سازمان سنجش آموزش کشور از افزایش هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس در کشور خبرداد. بر این اساس اطلاعیه باتوجه به افزایش قیمت و نرخ ارز و نیز سایر هزینه های آزمون آیلتس،هزینه ی ثبت نام در آزمون آیلتس

ادامه...