معرفی آزمون آیلتس IELTS

آیلتس، آزمون آیلتس IELTS

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

قوانین آیلتس

بهتر است برای شرکت در آزمون، برخی از قوانین آزمون آیلتس را که در ادامه آیلتس میکس بیان می کند...

IELTSmix Academy
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۷ دسته بندی: راهنمای آیلتس

بهتر است برای شرکت در آزمون، برخی از قوانین آزمون آیلتس را که در ادامه آیلتس میکس بیان می کند در ذهن داشته باشید. همچنین با تمامی شرایط آزون آشنا شوید. سپس تصمیم به شرکت کردن در آزمون را بگیرید.

داوطلبان می توانند از ساعت ۷:۴۵ صبح تا ۸:۳۰ در محل آزمون حضور یابند. پس از شروع آزمون، درب سالن بسته خواهد شد و ورود هیچ داوطلبی امکان پذیر نخواهد بود. لازم به ذکر است که مبلغی به این داوطلبان بازگردانده نمی شود.

در قوانین آزمون آیلتس داوطلب اجازه ی صحبت با دیگران، هرگونه کپی برداری و استفاده از هر وسیله الکترونیک و همچنین دیکشنری را در سالن برگزاری آزمون ندارد. سالن ها مجهز به دوربین مداربسته می باشد. با متقلبین به سختی برخورد خواهد شد. طبق قوانین آزمون آیلتس، آن ها از آزمون محروم شده و اجازه ی شرکت مجدد در آزمون آیلتس را در مرکز ندارند.

به همراه داشتن ساعت مچی و خوراکی ممنوع است. همچنین در داوطلب اجازه خروج همراه با برگه را ندارد. برای خروج حتما باید هماهنگی صورت گیرد.

قوانین آیلتس

قوانین آیلتس

علاقمندان به شرکت در آزمون آیلتس و دوره های آمادگی آیلتس تضمینی و آیلتس در مشهد میتوانند کلیه سوالات خود را از طریق تلفن های تماس ۰۵۱۳۸۸۴۰۴۰۶ ۰۹۳۵۲۹۴۹۷۶۵ با مشاورین آکادمی آیلتس میکس به صورت کاملا رایگان مطرح نمایند.

آزمون مصاحبه

تاریخ مصاحبه ی هر داوطلب ده روز پیش توسط مراکز برگزار کننده در پروفایل داوطلب اعلام می شود. که تاریخ مصاحبه طبق قوانین آزمون آیلتس باید در بازه ی هفت روز پیش از آزمون تا روز آزمون کتبی برنامه ریزی شود. شرکت نکردن در مصاحبه به منظور انصراف داوطلب از آزمون کتبی نیز بوده است و مبلغی هم بازگردانده نمی شود.

تغییر آزمون

برای تغییر زمان برگزاری آزمون و تغییر آزمون جنرال به آکادمیک یا غیر از آن و انتقال شهر برگزاری آزمون تنها ۳۶ روز مانده به تاریخ آزمون کتبی فرصت دارید. این تغییرات به صورت آنلاین و با پرداخت جریمه صورت می پذیرد.

کنسل کردن آزمون آیلتس

کنسل کردن آزمون دارای شرایطی می باشد که این شرایط از قوانین آزمون آیلتس می باشند. داوطلب می تواند با پرداخت ۶۹۵۰۰۰ تومان از شرکت در آزمون انصراف دهد. تنها ۳۶ روز پیش از آزمون، زمان برای لغو ثبت نام فرصت است.

نتایج آزمون آیلتس

طبق قوانین شما می توانید نتیجه ی آزمون را پس از ۱۳ روز در سایت مشاهده کنید. کارنامه ی شما تنها در صورتی که در هر ۴ بخش آزمون شرکت کرده باشید صادر می شود. هیچ نسخه المثنی برای شما موجود نمی باشد. این نتیجه تا دو سال اعتبار دارد. البته شما می توانید تعداد پنج کارنامه را برای دانشگاه ها و موسسه ها درخواست دهید تا مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس به صورت رایگان آن ها را ارسال کنند. توجه داشته باشید که این مورد از قوانین آزمون آیلتس تنها تا فاصله ی یک ماه پس از آزمون مورد قبول است. برای بیش از پنج کارنامه نیز باید مبلغی پرداخت شود.

قوانین آزمون آیلتس

شما می توانید با گذشت شش هفته از برگزاری آزمون، به مرکز برگزاری آزمون آیلتس رفته و اعتراض خود را اعلام کنید. تنها باید مبلغ آزمون را مجدد پرداخت کنند. اگر اعتراضات مورد تایید قرار گیرد هزینه بازگردانده می شود. اما اگر اعتراض مورد تایید نبود این هزینه باز نمی گردد. پروسه ی بررسی مجدد نمره ها حدود ۶ هفته به طول می انجامد.

با مطالعه ی دقیق قوانین آزمون آیلتس از پیش آمدن حوادث احتمالی در آینده جلوگیری کنید و از استرس خود بکاهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
آخرین مطالب و نوشته های مجله زبان

۲۳ شهریور ۱۳۹۸

آموزش گرامر زبان انگلیسی

آموزش گرامر زبان انگلیسی در موسسه آیلتس میکس

ادامه...
مراکز مجاز به برگزاری آزمون آیلتس در ایران
۱۶ مرداد ۱۳۹۸

مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران

راکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران تمامی موسسات زبانی که در حال برگزاری آزمون آیلتس می باشند باید مجوز برگزاری آزمون را از سازمان سنجش آموزش

ادامه...
افزاش هزینه ثبت نام آزمون آیلتس
۱۴ تیر ۱۳۹۸

افزایش هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس

سازمان سنجش آموزش کشور از افزایش هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس در کشور خبرداد. بر این اساس اطلاعیه باتوجه به افزایش قیمت و نرخ ارز و نیز سایر هزینه های آزمون آیلتس،هزینه ی ثبت نام در آزمون آیلتس

ادامه...