معرفی آزمون آیلتس IELTS

آیلتس، آزمون آیلتس IELTS

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

مهم ترین نکات و تقویت رایتینگ آیلتس

رایتنگ آزمون آیلتس چنانچه شما قصد دارید در آزمون آیلتس شرکت کنید باید با آگاهی کامل نسبت به تمام مهارت...

IELTSmix Academy
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ دسته بندی: راهنمای آیلتس

رایتنگ آزمون آیلتس

چنانچه شما قصد دارید در آزمون آیلتس شرکت کنید باید با آگاهی کامل نسبت به تمام مهارت آزمون آیلتس آماده شوید. در این مقاله سعی داریم تا مهم ترین نکات رایتینگ آیلتس که باعث از دست دادن نمره رایتینگ می شود را مورد بررسی قرار دهیم. با آیلتس میکس همراه باشید.

همانطور که می دانید رایتینگ آیلتس جزو بخش هایی است که در آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال بسیار مهم و پر امتیاز است. قبل از ثبت نام آزمون آیلتس باید بدانید که در هر دو نوع آزمون آیلتس دو رایتینگ داریم. تسک ۱ و تسک ۲ رایتینگ هایی هستند که شما با آن ها روبرو هستید.

در تسک یک رایتینگ آیلتس شما بایستی با توجه به اطلاعاتی که معمولا در قالب یک نمودار، جدول، فرآیند و یا مقایسه ای در قالب سوال بیان شده است بتوانید حداقل، گزارشی با ۱۵۰ کلمه بنویسید.

رایتینگ تسک دو مانند نوشتن یک انشا است. در رایتینگ تسک دو بایستی با توجه به موضوعی که داده شده بتوانید حداقل متنی با ۲۵۰ کلمه بنویسید و نظرات و دلایل موافقت و مخالفت خود را بیان کنید.

مهم ترین نکات و تقویت رایتینگ آیلتس

مهم ترین نکات و تقویت رایتینگ آیلتس

علاقمندان به شرکت در آزمون آیلتس و دوره های آمادگی آیلتس تضمینی و آیلتس در مشهد میتوانند کلیه سوالات خود را از طریق تلفن های تماس ۰۵۱۳۸۸۴۰۴۰۶ ۰۹۳۵۲۹۴۹۷۶۵ با مشاورین آکادمی آیلتس میکس به صورت کاملا رایگان مطرح نمایند.

نکات قابل توجه در رایتینگ تسک یک

  1. در مورد نمای کلی متن چیزی ننویسید. نمای کلی متن پاراگرافی است که در بردارنده نکات مهمی است که به خواننده می رساند. در این پاراگراف نیازی نیست تا اطلاعات دهیم بلکه می توانیم در مورد ویژگی های نمودار و جدول ها توضیح دهیم.
  2. پاسخ سوال را در قالب یک پاراگراف ننویسید. پاسخ خود را در قالب چند پاراگراف و با اصول بنویسید.
  3. اغلب افراد تصور می کنند که املای کلمات مهم نیست و فقط به پاسخ دادن می پردازند. به املای کلمات بسیار دقت کنید. حتی اگر در یک کلمه یک حرف را اشتباه بنویسید نمره از دست می دهید. قبل از ثبت نام آزمون آیلتس در روزهای نزدیک به آزمون کلماتی که در املا مهم هستند را بررسی و مرور کنید. بهتر است در حین آماده شدن برای آزمون کلماتی که اشتباه می نویسید را در جایی یادداشت کنید تا بتوانید آن ها را مرور کنید.

نکات قابل توجه در رایتینگ تسک دو

  1. در تسک دو رایتینگ آیلتس نیز شما نیاز دارید سوال را با دقت مورد بررسی قرار دهید. شما باید به تمام سوالات داده شده در قالب نوشتن متن خود پاسخ دهید. توجه داشته باشید که هیچ کدام از سوالات را بدون پاسخ رها نکنید. ۲۵% نمره ی رایتینگ آیلتس به پوشش تمام سوالات اختصاص می یابد. ۷۵% باقی مانده نمره به استفاده درست گرامر، به دامنه متنوع لغات و ایده های منسجم اختصاص داده می شود.
  2. سوال را با دقت بخوانید تا برای سوالی که خوب متوجه نشدید متن ننویسید. توجه داشته باشید امتیاز، انرژی و وقت خود را بیهوده تلف نکنید. تجربه نشان داده است این اشتباه که ناشی از خطای دید و استرس می باشد معمولا برای افرادی که مقالاتی را قبل از ثبت نام آزمون آیلتس از پیش حفظ کرده اند بیشتر پیش می آید.
  3. به ساختار پاراگراف‌ها مخصوصا در تسک دو رایتینگ آیلتس بسیار توجه کنید. مقاله شما بایستی با یک مقدمه آغاز شود و به دنبال آن بدنه و نتیجه گیری داشته باشد. لازم است تا هر پاراگراف دارای یک عنوان  داشته باشد.
  4. از آن جا که فارسی زبانان درک درستی از آپاستروف «’» ندارند و با آن نا آشنا هستند، معمولا در استفاده از آپاستروف دچار مشکل و ابهام میشوند. توجه داشته باشید که موارد کاربرد آپاستروف در چه مواقعی است و آن ها را به خوبی تمرین کنید و یاد بگیرید. برای کاربرد صحیح آپاستروف در رایتینگ آیلتس باید این موارد را خوب به خاطر داشته باشید.
  • از آپاستروف برای نشان دادن مالکیت استفاده می شود.
  • محل قرارگیری آپاستروف به تعداد مالکین بستگی دارد.
  • چنانچه مالک یک فرد مشخص باشد، آپاستروف را  قبل از حرفِ s قرار می‌ دهیم و چنانچه مالکان چند فرد مشخص باشند آپاستروف بعد از حرف s قرار می گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
آخرین مطالب و نوشته های مجله زبان

۲۳ شهریور ۱۳۹۸

آموزش گرامر زبان انگلیسی

آموزش گرامر زبان انگلیسی در موسسه آیلتس میکس

ادامه...
مراکز مجاز به برگزاری آزمون آیلتس در ایران
۱۶ مرداد ۱۳۹۸

مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران

راکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران تمامی موسسات زبانی که در حال برگزاری آزمون آیلتس می باشند باید مجوز برگزاری آزمون را از سازمان سنجش آموزش

ادامه...
افزاش هزینه ثبت نام آزمون آیلتس
۱۴ تیر ۱۳۹۸

افزایش هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس

سازمان سنجش آموزش کشور از افزایش هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس در کشور خبرداد. بر این اساس اطلاعیه باتوجه به افزایش قیمت و نرخ ارز و نیز سایر هزینه های آزمون آیلتس،هزینه ی ثبت نام در آزمون آیلتس

ادامه...